Blog o zahradě, chataření, zahradním nábytku

TÝDEN.CZ

19. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Snažme se být ekologičtější- začít můžeme i nákupem dřevěného nábytku

Autor: Karel Kubíček

14.06.2018 07:54

 

Mám rád přírodu, ale nejsem žádný extrémní alternativec, který je proti každému plastu a vůbec umělým materiálům. Na druhou stranu si myslím, že je vhodné o tomto tématu alespoň minimálně přemýšlet a nejrůznější umělé materiály produkovat jen v takové míře, kde je to potřebné. Před několika týdny jsem řešil nákup zahradního nábytku na terasu a zvažoval jednotlivé možnosti.

Jak je možné, že jsou lidé ochotni kupovat extrémně nekvalitní zahradní nábytek jen kvůli nižší ceně?

Samotného mě překvapilo jaký zahradní nábytek je na internetu i v kamenných obchodech na výběr a jaké všelijaké materiály se na výrobu používají. Přitom já měl rád vždy dřevo, které mi k zahradě nějak patří, a myslím, že se do ní perfektně hodí. Ale většina lidí má problém s občasnou údržbou, kterou je nutno konat, aby nábytek působil neustále co nejlépe a dlouho vydržel. Musím ale říci, že i já sám jsem přemýšlel nad koupí zahradního ratanového nábytku, který se mi opravdu moc líbil, nebyl nijak výrazně drahý a není třeba jej nijak udržovat. Jsem spíše náročnější zákazník, který si chce před nákupem vše osahat a při nákupu dražší položky, kterou zahradní nábytek bezpochyby je, to platí dvojnásob. Prošel jsem několik obchodů a byl jsem téměř až zděšený, jaká kvalita nábytku jde koupit. Lidé chtějí evidentně nejnižší cenu a kvalita je často až na druhém, nebo některém z dalších míst. Levný plastový, nebo ratanový nábytek dle mého názoru nemůže venku vydržet déle než právě cca 2 roky, po které platí záruka a následně je vyhozen s velkým množstvím plastového odpadu, které je v lepším případě vytříděné a přetvořené v jiný plastový produkt, ve většině případů ale skončí na skládce, kde zůstane desítky let.

Odolal jsem marketingu a koupil klasiku- dřevěný zahradní nábytek z masivu

Částečně i kvůli ekologii jsem se proto rozhodl, že si nakonec pořídím klasický dřevěný zahradní nábytek, který se mi moc líbil, byl bytelný a cena byla přiměřená. Sice jej budu muset jednou za rok, až dva roky přetřít kompletně celý lakem, aby vypadal pořád perfektně, ale za tu krásu a vědomí, že sem udělal i něco málo pro planetu to stojí.

set nábytku ze dřeva.jpgNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Karel Kubíček

Úvahy o moderním i klasickém způsobu životě. Sepětí člověka s přírodou. Život na zahradě a okolo domu.
5792932.jpg
Oblíbenost autora: -

O autorovi

Ambiciózní muž, který má rád výdobytky moderní techniky, ale také se velmi rád vrací ke kořenům, relaxuje prací na zahradě, vyráží do přírody apod.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA